St. Petersburg & Moskova Turu Türk Hava Yolları ile

 

St. Petersburg & Moskova Turu Türk Hava Yolları ile 599 €' dan itibaren

 
ÖRNEK TUR PROGRAMI
1.GÜN İstanbul - St. Petersburg
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 08.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.55’de St. Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14.20’de St. Petersburg’a varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen konuklarımız ile ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli ve şampanya ikramlı Köprü Açılış turu (50 Euro). Turumuz esnasında St. Petersburg’un simgesi olan birbirinden güzel köprülerin açılışı sırasında romantik anlar yaşayacaksınız. Geceleme otelimizde.
 
2.GÜN St. Petersburg
Sabah kahvaltısının serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Petergoff Sarayı ve Parkı turuna katılabilirler (55 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitage Sarayı ve Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur sonrası otel transfer. Aksam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St. Petersburg Restoran’daki Rus Gecesi turuna katılabilirler (80 Euro). Geceleme otelimizde.
 
3.GÜN St. Petersburg
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali turuna katılabilirler (70 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Beyaz Geceler tekne turuna katılabilirler (35 Euro). Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz için ekstra lokal restoranda akşam yemeği (35 Euro). Geceleme otelimizde. Geceleme otelimizde.
 
4.GÜN St. Petersburg - Moskova
Sabah kahvaltısının ardından tren istasyonuna transfer. Hızlı tren ile St. Petersburg’a hareket (3,5 saat). St. Petersburg’a varış ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bolshoy Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Rus gecesi programına katılabilirler (80 Euro). Geceleme otelimizde.
 
5:GÜN Moskova
abah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı ziyareti turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu gezisi ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Tur bitimi serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin turuna katılabilirler (45 Euro). 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
6.GÜN Moskova - İstanbul
Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza ekstra olarak düzenlenecek Borodino Panorama Müzesi turuna katılabilirler (35 Euro). Borodino Panorama Müzesi’nde de Fransız ve Rus ordularının 1812 yılında karşılaştığı Borodino Ovası'nda gerçekleşen ve elli binden fazla insanın ölümüne neden olan bu savaşın 115mt. uzunluğunda ve 15 mt. yüksekliğinde devasa bir tablo üzerindeki 3 boyutlu görünümünü izlerken bir an kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tur sonrası özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 416 sefer sayılı uçuş ile saat 20.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 23.35’de varış ve turumuzun sonu.
 
TUR KALKIŞ TARİHLERİ
♦ 27.04.2015 - 02.05.2015 St. Petersburg & Moskova Turu Türk Hava Yolları ile | 599 €' dan itibaren
♦ 18.05.2015 - 23.05.2015 St. Petersburg & Moskova Turu Türk Hava Yolları ile | 599 €' dan itibaren
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Belirtilen Havayolları ile belirtilen parkurlarda ekonomi sınıf uçak bileti, 
• Havalimanı vergileri 
• Alanda karşılama ve havalimanı - otel - havalimanı transferleri, 
• Belirtilen otellerde belirtilen gece konaklama 
• Türkçe rehberlik hizmetleri 
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli, ( 15 TL ) 
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları, 
• İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası ( 15 Euro ) 
• Rehber ve şoför bahşişleri. Müze ve ören yerleri girişleri
 
NOTLAR 
• Ekstra turlar belli kişi sayısı toplandığı taktirde (15-20) gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre rehber tarafından değişebilir. Genel sayının altında katılımı olan turlarda fiyat artırımı uygulanabilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından CORAL Travel&ODEON Tours sorumlu tutulamaz. 
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Turun iptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 3 gün öncedir. Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Her türlü fiyat, bilgi ve indirim oranı değişikliklerinden ve meydana gelebilecek tipografig hatalardan acentamız sorumlu değildir. Uyuşmazlık halinde Coral Travel & Odeon Tours kayıtları geçerlidir.
• CORAL Travel&ODEON Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.