Orta Avrupa Turları (Viyana & Prag & Budapeşte)

 

 

Orta Avrupa Turu 399 €' dan İtibaren

 
ÖRNEK TUR PROGRAMI 
1. GÜN İSTANBUL – VİYANA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Coral Travel kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 12.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1899 tarifeli seferi ile 14.35’de Viyana’ya hareket. Yerel saat ile 15.55’de varışın ardından özel otobüsümüz Viyana şehir turu için alandan hareket. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde. Ekstra Viyana Konser Turu.: 55 Euro (Kişi Başı)
 
2. GÜN VİYANA
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri , Schönbrunn sarayı bahçeleri turu. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonrıa maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Yeraltında tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü geziyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüş. Arzu eden misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Bu gezide Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing’in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Geceleme otelimizde. Ekstra Liechtenstein Şatosu & Seegrotte yer altı gölü &Mayerling av köşkü & Heilingenkreuz Manastırı & Baden termal şehri & Schönbrunn Sarayı bahçeleri turu .: 55 Euro (Kişi Başı) Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro (Kişi Başı)
 
3. GÜN VIYANA - PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Varış ve Prag şehir turu. Bu turumuzda Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek ve müzik eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde. Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu .: 45 Euro (Kişi Başı)
 
4. GÜN PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a otelimize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .: 60 Euro (Kişi Başı) Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 65 Euro (Kişi Başı) 2 icecek dahil
 
5. GÜN PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz.Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Akşam Serbest zaman. Geceleme otelimizde. Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu .: 45 Euro (Kişi Başı) Yemekli : 60 Euro (Kişi Başı)
 
6. GÜN PRAG - BUDAPESTE
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.Varışın ardından şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz, Akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde. Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı) Ekstra Bratislava Turu: 30 Euro(Kişi Başı)
 
7. GÜN BUDAPESTE
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içkilerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde. Ekstra Estergon & Visegrad & Szendentre turu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı) Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Kişi Başı)
8. GÜN BUDAPESTE - VİYANA - İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelde buluşma. Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1900 ile 16.55’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a 20.10’da varış ve turumuzun sonu.
 
TUR KALKIŞ TARİHLERİ
♦ 02.05.2015 - 09.05.2015 Orta Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile 399 €' dan İtibaren
♦ 09.05.2015 - 16.05.2015 Orta Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile 399 €' dan İtibaren
♦ 16.05.2015 - 23.05.2015 Orta Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile 399 €' dan İtibaren
♦ 23.05.2015 - 30.05.2015 Orta Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile 399 €' dan İtibaren
♦ 30.05.2015 - 06.06.2015 Orta Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile 399 €' dan İtibaren
♦ 06.06.2015 - 13.06.2015 Orta Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile 399 €' dan İtibaren
♦ 13.06.2015 - 20.06.2015 Orta Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile 399€' dan İtibaren
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Belirtilen havayolu firması ile belirtilen güzergahlarda uçak bileti, 
• Havalimanı vergileri, 
• Belirtilen kategorideki otellerde konaklama, 
• Alan- Otel- Alan transferleri, 
• Prag-Viyana-Budapeşte yarım gün şehir turları, 
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 
• Prag-Viyana-Budapeşte şehir ve otel vergileri 
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi (Gaziantep için 140 €)
• Seyahat sağlık ve vize sigortası (15 €)
• Yurtdışı çıkış harcı (15 TRY)
• Tüm otel ekstraları, 
• Ekstra Turlar, Rehber ve şöfor tipleri,
 
NOTLAR 
• Ekstra turlar belli kişi sayısı toplandığı taktirde (15-20) gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre rehber tarafından değişebilir. Genel sayının altında katılımı olan turlarda fiyat artırımı uygulanabilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından CORAL Travel&ODEON Tours sorumlu tutulamaz. 
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Turun iptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 3 gün öncedir. Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Her türlü fiyat, bilgi ve indirim oranı değişikliklerinden ve meydana gelebilecek tipografig hatalardan acentamız sorumlu değildir. Uyuşmazlık halinde Coral Travel & Odeon Tours kayıtları geçerlidir.
• CORAL Travel&ODEON Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.