İskandinavya Turu Türk Hava Yolları ile

 

İskandinavya Turu Türk Hava Yolları ile 899 €' dan itibaren

 
ÖRNEK TUR PROGRAMI
1.GÜN İstanbul - Kopenhag 
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 06.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1783 sefer sayılı uçuşu ile 08.15’ de Kopenhag’ a hareket ve yerel saat ile 10.35’ de Kopenhag’ a varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen otobüsümüzle panaromik şehir turu. Turumuz esnasında Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
2.GÜN Kopenhag
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Danimarka Şatoları ve Rivierası turuna katılabilirler (65 €). Tur sırasında Kronborg Hamlet Kalesi ve Frederiksborg Kraliyet Yazlık Evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.
 
3.GÜN Kopenhag - Oslo (DFDS Cruise ile)
Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tivoli Bahçeleri turuna katılabilirler (40 €). Turumuz esnasında Tivoli Bahçesi, İskandinavya’nın en eski eğlence parkı ve adeta masallardan çıkmış yapılar görülecek yerler arasında. Tur sonrası otele dönüş, odaların boşaltılması ve Kopenhag’a bizi götürecek gemiye (DFDS Cruise) gitmek üzere limana hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.
 
4.GÜN Oslo
Teknede kahvaltı. Saat 09.30’da Oslo’ya varış ve şehir turu. Turumuz esnasında; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapı olarak bilinen Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Parkı, Residance Müzesi ve Frogner Parkı görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
5.GÜN Oslo
Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flam Fyord turuna katılabilirler (165 €). Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük fiyordunu görüyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalma ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Flam’a varıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından iki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek. Gudvangen’e varışımızın ardından Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolu üzerinde Aurland vadisi üzerinden, panoramik noktada durup fotoğraf molası veriyoruz. Ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
6.GÜN Oslo - Karstad - Stockholm
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında hemen hareketle Karlstad, Uppsala ve Örebro üzerinden Stockholm’e doğru yola çıkıyoruz (525km/7,5 saat). Karlstad’ da mola veriyoruz. Saat 17.00 civarı Stockholm’ e varış. Geceleme otelinizde.
 
7.GÜN Stockholm
Sabah kahvaltısının ardından Stockholm şehir turu. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası, Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra alışveriş imkânı sunan caddelerde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Uppsala Üniversitesi ve Kalesi turuna katılabilirler (65 €). Turumuz sırasında şehrin merkezindeki ünlü katedral, Uppsala Kalesi ve İskandinavya’ nın Harvard’ ı olan Uppsala Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
8.GÜN Stockholm - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1796 sefer sayılı uçağı ile saat 17.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.45’ de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
TUR KALKIŞ TARİHLERİ
♦ 17.05.2015 - 24.05.2015 İskandinavya Turu Türk Hava Yolları ile 899 €' dan itibaren
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Belirtilen havayolları ile belirtilen güzergahlarda gidiş-dönüş ekonomi sınfı uçak bileti 
• Havalimanı vergileri 
• Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama 
• Gemide 1 gece konaklama 
• Panoramik şehir turları 
• Türkçe rehberlik hizmetler
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Vize ücreti ve servis bedeli 
• Seyahat sağlık sigorta ücreti ve seyahat iptal güvence paket ücret 
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları 
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli 
• Kişisel harcamalar 
• Müze ve ören yerleri girişleri 
• Rehber ve şoför bahşişler
 
NOTLAR 
• Ekstra turlar belli kişi sayısı toplandığı taktirde (15-20) gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre rehber tarafından değişebilir. Genel sayının altında katılımı olan turlarda fiyat artırımı uygulanabilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından CORAL Travel&ODEON Tours sorumlu tutulamaz. 
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Turun iptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 3 gün öncedir. Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Her türlü fiyat, bilgi ve indirim oranı değişikliklerinden ve meydana gelebilecek tipografig hatalardan acentamız sorumlu değildir. Uyuşmazlık halinde Coral Travel & Odeon Tours kayıtları geçerlidir.
• CORAL Travel&ODEON Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.