Endülüs & Lizbon Turu Türk Hava Yolları ile

 

Endülüs & Lizbon Turu Türk Hava Yolları ile 599 €' dan itibaren

 
ÖRNEK TUR PROGRAMI
1.GÜN İstanbul - Malaga - Granada
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07.00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’ nın TK 1305 sefer sayılı uçağı ile saat 09.40’ da Malaga’ ya hareket. Yerel saat ile 13.10’ da Malaga’ ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Granada’ ya hareket. Varışımıza istinaden Granada şehir turu. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı, Albaizin semti ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize hareket. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Sacra Monte gece turu (35 €). Bu turumuzda Granada‘ da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.
 
2.GÜN Granada - Cordoba
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan El Hambra Sarayı turuna katılabilirler (45 €). Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ nde yer alan Elhamra Sarayı ziyaret edilecektir. Öğleden sonra Cordoba’ ya hareket ve şehir turu. Görülecek yerler arasında yapımına 8.yüzyıldada başlanan ve 10. yüzyılda bitirilen Endülüs Emevileri dönemine ait, Batı İslam sanatının en güzel örneklerinden biri olan Dünya’ nın üçüncü büyük camisi Cordoba Cami (Mezquita), Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize yerleşme. Geceleme otelinizde.
 
3.GÜN Cordoba - Sevilla
Sabah kahvaltısı sonrası Sevilla’ ya hareket ve şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Guadalguivir Nehir turuna katılabilirler (35 €). Nehrin iki yanını geniş açı ile görme imkânı bulacağımız tekne turumuzda, bir yanda Torre Del Ora, diğer yanda Remedios Mahallesi ve Cartija Adası ile Sevilla' nın modern görüntüsü yer alıyor. Denize en yakın olan Quincentenary, en uzak Alamillo köprüleri dâhil olmak üzere dokuz adet köprü geçeceğiz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
4.GÜN Sevilla
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ronda & Marbella turuna katılabilirler (60 €). Bu turumuzda tepeler üzerine kurulmuş ortaçağ ve Arap etkilerini bir arada yansıtan ilgi çekici mimarisiyle meşhur Ronda Kasabası ve İspanya tarihinin ilk boğa güreşlerinin yapıldığı İspanya’nın ilk arenası, Avrupa jet sosyetesinin en gözde yeri olan ünlü Marbella görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 €). Geceleme otelinizde.
 
5.GÜN Sevilla - Setabul - Lizbon
Sabah kahvaltısı sonrası Lizbon’ a hareket. Yol üzerinde Setubal şehir turu. Turumuzda sonsuz gibi görünen kumsallarıyla, 110 metre yüksekliğindeki Christo Rei Anıtı ile Serra da Arrabida Dağları’ ndaki muhteşem doğal parkıyla ve lezzetli balıklarıyla meşhur bir Portekiz kenti olan Setubal’ i göreceğiz. Tur sonrası Lizbon’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından otele yerleşme. Geceleme Lizbon’da otelinizde.
 
6.GÜN Lizbon
Sabah kahvaltısı sonrası panoramik Lizbon şehir turu. Turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Sintra” turuna katılabilirler (70 €). Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabası ve Estoril görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Lizbon’a otele dönüş ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Fado Gecesi’ne katılma imkanı (70 €). Geceleme otelinizde.
 
7.GÜN Lizbon
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Porto turuna (70 €) katılabilirler. Porto turumuzda görülecek yerler arasında; Bento İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista bulunmaktadır. Tur sonrası Lizbon’a dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.
 
8.GÜN Lizbon - İstanbul
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1756 sefer sayılı uçağı ile saat 11.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
TUR KALKIŞ TARİHLERİ
♦ 19.04.2015 - 26.04.2015 Endülüs & Lizbon Turu Türk Hava Yolları ile | 599 €' dan itibaren
♦ 26.04.2015 - 03.05.2015 Endülüs & Lizbon Turu Türk Hava Yolları ile | 649 €' dan itibaren
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Belirtilen Havayolları ile belirtilen parkurlarda ekonomi sınıf uçak bileti, 
• Havalimanı vergileri 
• Alanda karşılama ve havalimanı - otel - havalimanı transferleri, 
• Belirtilen otellerde belirtilen gece konaklama 
• Türkçe rehberlik hizmetleri 
• Panaromik şehir turu 
•Otel vergileri, 
•Turist şehir vergileri
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli, ( 15 TL ) 
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları, 
• İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası 
• Rehber ve şoför bahşişleri. Müze ve ören yerleri girişleri 
• Shengen Vizesi ( Gaziantep için 145 Euro )
 
NOTLAR 
• Ekstra turlar belli kişi sayısı toplandığı taktirde (15-20) gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre rehber tarafından değişebilir. Genel sayının altında katılımı olan turlarda fiyat artırımı uygulanabilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından CORAL Travel&ODEON Tours sorumlu tutulamaz. 
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Turun iptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 3 gün öncedir. Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Her türlü fiyat, bilgi ve indirim oranı değişikliklerinden ve meydana gelebilecek tipografig hatalardan acentamız sorumlu değildir. Uyuşmazlık halinde Coral Travel & Odeon Tours kayıtları geçerlidir.
• CORAL Travel&ODEON Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.