Elit İtalya Turları (Türk Hava Yolları ile)

 

Elit İtalya Turu 699 €' dan İtibaren


ÖRNEK TUR PROGRAMI
1.GÜN İSTANBUL – VENEDİK 
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 09.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1871 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50’te Venedik’e hareket ve yerel saat ile 13.20’de varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik turu. Görülecek yerler arasında San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Köprüsü bulunmaktadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano&Burano turuna katılabilirler (40 Euro). Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelinizde.
 
2.GÜN VENEDİK
Sabah kahvaltısından sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Milano & Verona turuna katılabilirler (75 euro). Turumuzda modanın başkentlerinden biri olan Milano ve Verona şehirlerini daha yakından tanıyacağız. Duomo Meydanı, Galeria, Kilise görülecek yerler arasındadır. Sonrasında alışveriş için serbest zaman. Daha sonra Verona’da Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Dante ve Erbe meydanları görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelinizde.
 
3.GÜN VENEDİK – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer. Varışımıza istinaden yapılacak olan Floransa şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Michelangelo tepesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Senyörlük Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından dileyenler ile ekstra olarak olan Pisa turu (35 Euro). Tur bitiminde otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.
 
4.GÜN FLORANSA
Sabah kahvaltının ardından Toscana’da İtalyan mutfağı yemek dersi - öğle yemeği, Siena & Chianti & Üzüm bağları turumuz için hareket. Turumuz Toscana’da yemek dersi ile başlıyor. Ders bitiminde alacağımız öğle yemeğimizin ardından Siena turu. Siena şehri, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Siena turumu sonrasında Italya’nın meşhur kırsal bölgesi Chianti & üzüm bağları görülecektir. Otele dönüş. Geceleme otelinizde.
 
5.GÜN FLORANSA – ROMA 
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’da serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte Roma’ya transfer. Varışımıza istinaden otelinize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak organize edilecek Roma şaheserleri ve Romantik Roma gece turu (25 Euro). Geceleme otelinizde.
 
6.GÜN ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek ve ögle yemeği için mola verilecektir. Serbest yemek sonrasında ise Roma tarihinin en muhteşem arenası olan Collosseo gezilecektir (Colosseo girişi dahildir.). Gezi sonrası Roma Forumunda yürüyüş ile turumuzu sonlandırıyoruz. Geceleme otelinizde.
 
7.GÜN ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei & Amalfi Sahilleri incisi Sorrento Gezisi'ne katılabilirler (90 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası egzotik liman kenti Napoli gezisi ve sonrasında ise Amalfi sahillerinin inicisi Sorrento gezilecektir. Gezi bitiminde Roma otelimize transfer ve geceleme otelinizde.
 
8.GÜN ROMA – İSTANBUL 
Sabah kahvaltısından sonra havalimanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK 1862 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.20‘da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 14.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
TUR KALKIŞ TARİHLERİ
♦ 22.02.2015 - 01.03.2015 Elit İtalya Turu Türk Hava Yolları ile | 699 €' dan İtibaren
♦ 15.03.2015 - 22.03.2015 Elit İtalya Turu Türk Hava Yolları ile | 699 €' dan İtibaren
♦ 26.04.2015 - 03.05.2015 Elit İtalya Turu Türk Hava Yolları ile | 699 €' dan İtibaren
♦ 10.05.2015 - 17.05.2015 Elit İtalya Turu Türk Hava Yolları ile | 699 €' dan İtibaren
♦ 24.05.2015 - 31.05.2015 Elit İtalya Turu Türk Hava Yolları ile | 699 €' dan İtibaren
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Belirtilen Havayolları ile belirtilen parkurlarda ekonomi sınıf uçak bileti, 
• Havalimanı vergileri 
• Alanda karşılama ve havalimanı - otel - havalimanı transferleri, 
• Belirtilen otellerde belirtilen gece konaklama 
• Vapuretto ücreti, 
• Roma, Floransa, Venedik otelleri turist vergileri, 
• Roma’da Collosseo girişi, 
• Toscana’da İtalyan mutfağı yemek dersi & öğle yemeği, Siena & Chianti & Üzüm bağları turları, 
• Türkçe rehberlik hizmetleri 
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli, ( 15 TL ) 
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları, 
• İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası 
• İtalya Schengen Vizesi ( 140 Euro Gaziantep için )
 
NOTLAR 
• Ekstra turlar belli kişi sayısı toplandığı taktirde (15-20) gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre rehber tarafından değişebilir. Genel sayının altında katılımı olan turlarda fiyat artırımı uygulanabilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından CORAL Travel&ODEON Tours sorumlu tutulamaz. 
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Turun iptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 3 gün öncedir. Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Her türlü fiyat, bilgi ve indirim oranı değişikliklerinden ve meydana gelebilecek tipografig hatalardan acentamız sorumlu değildir. Uyuşmazlık halinde Coral Travel & Odeon Tours kayıtları geçerlidir.
• CORAL Travel&ODEON Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.