Baştan Başa İtalya Turu (Pegasus Hava Yolları ile)

 

 

Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile 449 €' dan İtibaren

 
ÖRNEK TUR PROGRAMI 
 
1. GÜN İSTANBUL – ROMA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.05’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.40’da varışımızın ardından şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, AşkÇeşmesi (Fontana di Trevi) veİspanyolMerdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelinize trans-fer.Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra Roma şaheserleri ve Romantik Roma gece turu (25 Euro). Gecelemeotelinizde.
 
2. GÜN ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli &Pompei&Amalfi Sahilleri incisi Sorrento Gezisi'ne katılabilirler (90 Euro). Dünyanın en ünlü arkeoloji kalanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehriyok ed-en Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır.Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.Tur sonrası egzotik liman kenti Napoli gezisi ve sonrasında ise Amalfi sahillerinin inicisi Sorrento gezilecektir.Gezi bitiminde Roma otelimize transfer ve geceleme otelinizde.
 
3. GÜN ROMA – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer.Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Orvieto turu (25 Euro).Turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurdugu ve Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri gezilecektir. Sonrasında ise Floransa’ya transfer. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda, Arno Nehri, PonteVecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del FioreKathedrali ve Sinyorler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonunda otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
4. GÜN FLORANSA
Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli-yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 KuleliŞehir) Gezisi: 12. ve 13. yüz yılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehir de merkez olarak kabul edilen CisterneMeydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, BatıAkdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftiz hane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, OrtaÇağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena,Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.
 
5. GÜN FLORANSA –CENOVA
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Cenova’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile yol üzerinde düzenlenecek olan, şarkılara ilham kaynağı olmuş ekstra Portofino turu (50 Euro). Tur bitiminde Cenova’ya hareket. Varışa istinaden panoramic şehir turu.Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde. Geceleme otelinizde.
 
6. GÜN CENOVA
Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nice & Cannes & Monaco & Monte Carlo turu (90 Euro). Turumuz Cannes gezisi ile başlıyor, daha sonar Nice şehrinin ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile devam ediyor.Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı görülecektir.Sonrasında ise Cannes ve Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten-sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek Cenova otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
 
7. GÜN CENOVA – VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler (40 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo veJuliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Venedik’e hareket.Varışımıza istinaden Venedik şehir turu.Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.
 
8. GÜN VENEDİK – BERGAMO – İSTANBUL
Sabah erken alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Outlett turu (10 euro). Tur bitimi havaalanına transfer. Pegasus Havayollarının PC 706 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:00’te İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 17:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
  • Venedik’de (Padova), Floransa’da (Montecatini), bölgelerinde konaklanılır. 
  • Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. 
 
TUR KALKIŞ TARİHLERİ
♦ 14.02.2015 - 21.02.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 449 €' dan İtibaren
♦ 07.03.2015 - 14.03.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 449 €' dan İtibaren
♦ 14.03.2015 - 21.03.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 449 €' dan İtibaren
♦ 28.03.2015 - 04.04.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 449 €' dan İtibaren
♦ 11.04.2015 - 18.04.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 25.04.2015 - 02.05.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 05.05.2014 - 11.05.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 09.05.2014 - 16.05.2015 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 23.05.2015 - 30.05.2014 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 27.06.2015 - 04.07.2014 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 29.06.2015 - 06.07.2014 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 02.08.2015 - 09.08.2014 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 08.08.2015 - 15.08.2014 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
♦ 30.08.2015 - 06.09.2014 Baştan Başa İtalya Turu Pegasus Havayolları ile | 549 €' dan İtibaren
 
 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Belirtilen hava yolları ile belirtilen güzergah için gidiş dönüş uçak bileti, 
• Belirtilen otellerde oda+kahvaltı bazında konaklamalar, 
• Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 
• Özel tekne ile Venedik turu
• Panoramik şehir turları, 
• Profesyonel rehberlik hizmetleri. 
• Otel Vergileri ve Turist şehir vergiler
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli, ( 15 TL ) 
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları, 
• İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası ( 15 Euro ) 
• Rehber ve şoför bahşişleri. Müze ve ören yerleri girişleri 
• Fransa Schengen Vizesi ( 140 Euro Gaziantep için )
 
NOTLAR 
• Ekstra turlar belli kişi sayısı toplandığı taktirde (15-20) gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre rehber tarafından değişebilir. Genel sayının altında katılımı olan turlarda fiyat artırımı uygulanabilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından CORAL Travel&ODEON Tours sorumlu tutulamaz. 
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Turun iptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 3 gün öncedir. Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Her türlü fiyat, bilgi ve indirim oranı değişikliklerinden ve meydana gelebilecek tipografig hatalardan acentamız sorumlu değildir. Uyuşmazlık halinde Coral Travel & Odeon Tours kayıtları geçerlidir.
• CORAL Travel&ODEON Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.